Jak za 3 minuty o pět bodů přijít aneb Áčko ve Stochově

První říjnová neděle měla s říjnem společné tak leda datum. Počasí bez mráčku, které celý den panovalo v tomto „podzimním čase“, bychom marně hledali během našeho „letního“ soustředění. Ale k věci. Po cestě jsme naložili usměvavé zdravotnice a jednoho nesmělého Lotyše a mohlo se vyrazit směr Kladno. Rychle jsme odbyli pořadatelské povinnosti a hurá na první zápas.

vs Fbk Olymp

Přesně podle očekávání se hrál od začátku svižný florbal se spoustou důrazných, ale čistých soubojů. Opticky jsme měli více ze hry, soupeř ale hrozil kvalitní střelbou ze všech pozic. První branka padla do naší sítě, nicméně na vyrovnání nebylo třeba čekat dlouho. Naši lehkou převahu jsme korunovali i gólem na 2:1. Druhá třetina se nesla v duchu četných vyloučení na obou stranách. Nikdo ovšem nedokázal početní výhody využít a zejména díky Jiřímu se skóre do sirény neměnilo. Na začátku třetího dějství soupeř vyrovnal a začínalo se od znova. Začali jsme opět hrát naší hru a odměnou nám bylo vybojované trestné střílení. Trenér nekompromisně ukázal na 10ssona, který se nemýlil a rázem to bylo 3:2. V následné přesilovce jsme zvýšili na 4:2. Tuším že závaru před brankou využil Muláčo. V závěru zápasu přišlo nešťastné vyloučení, které soupeř přetavil na snížení skóre 3:4 a drama mohlo začít. V závěru zápasu jsme si dovolili první nekoncentrovanost dnešního dne. Zbrklou rozehrávkou jsme ztratili balón a soupeř nás ztrestal vyrovnáním čtyři sekundy před koncem.

vs Zanzibar B aneb TagoMago

Sestava soupeře se přes letní přestávku změnila k nepoznání. Tagácký „Abramovič“ přes léto eury nešetřil a tak jsme mohli na hřišti potkat hráče kteří nedávno ještě brázdili extraligové vody. Rozhodli jsme se do zápasu nastoupit bez respektu. Úsměv na tváři soupeřů zmrazil hned ze začátku gólem MartinS, který se prosadil svým typickým dravým způsobem. Bohužel vyrovnání přišlo velmi záhy střelou která měla reprezentační nádech a patřila do kategorie nechytatelných. Pokračovalo se ve svižném tempu, po jedné z akcí soupeř zatahuje balón do rohu, hledá spoluhráče před bránou, tam vše obsazeno, tak si chce stáhnout míček jenže mu sjíždí z čepele a zapadává do naší lehce posunuté branky. Tento gól nás paradoxně nakopnul a zakousli jsme se do soupeře na maximum. Předváděná hra měla s pátou ligou společnou jen hlavičku na zápise o utkání. Naše nasazení bylo korunováno gólem na 2:2 a soupeř definitivně pochopil že dneska to zadarmo nebude. Na tribuně to vřelo, diváci se dožadovali nečekaného výsledku. Další útočné manévry soupeř zastavil jen s faulem tak jsme mohli hrát přesilovku. Místo ohrožení soupeřovo branky ovšem nastal kolaps, kdy soupeř ukázal individuální kvalitu, prošel tři hráče a nekompromisně zakončil. Místo toho abychom zpozorněli, tak jsme hned v zápětí dostali gól podobným způsobem, jen od jiného střelce. Tahle situace nás nahlodala a do sirény jsme inkasovali ještě jednou. Z velmi pěkných prvních deseti minut a skóre 2:2 bylo najednou 2:5 a na střídačce se usadilo nezvyklé ticho. O přestávce jsme se rozhodli hodit vývoj za hlavu a využit zbývajícího času pro nějaké góly. Nástup do třetiny opět dobrý, rozhodčí nám darovali přesilovku, kterou jsme nechtěli a tak to za chvíli bylo 4 na 4 ;-) Druhá třetina byla bohatá na vyloučení a za zmínku stojí fakt, že soupeř hrál přesilovku snad ještě hůř než my a nedokázal žádnou zužitkovat. Podařilo se mu ale vsítit gól při rovném počtu hráčů na hřišti. Naopak nám oslabení sedí a dvojnásobné ještě víc. Kruťák triumfoval po asistenci od mantinelu a vychutnal si oslavu gólu za situace tří proti pěti. Třetí třetina se nesla v duchu nepřesností ze strany soupeře a neproměňování šancí z naší strany. Finální skóre 3:6 je sice nejlepší co letos dokázal kdokoli proti Tagu uhrát, ale nám se v mysli honí co by bylo nebýt nešťastné dvouminutovky na konci první třetiny…

Závěrem chci pochválit všechny za předvedenou hru. Budiž nám snad už konečně ponaučením, že minuta nekoncentrace v prvním zápase a dvě minuty ve druhém nás dohromady stáli pět bodů. Za předvedený výkon chci pochválit Dixe, který naběhal míle a míle s rychlostí a nasazením které je na hranici, možná i kousek za, lidských možnosti. Druhá pochvala patří Jiřímu za stabilní výkony spoustu pochytaných balónů. Sezóna je ještě dlouhá a jak ukázaly výsledky z druhého půlturnaje chleba se teprve bude lámat. Hlavní bude, zda vydržíme s nasazením a přístupem po následujících sedm měsíců.

Velké díky patří našim zdravotnicím, které zvládli na jedničku i funkci pořadatele. V neděli se na časomíru zkrátka dalo dívat ;-) Dále chci poděkovat všem ostatním za bezproblémové pořádání. Palec dolů patří správci haly za to, že není schopný dodat více než dvě šatny adekvátní jinak slušnému zázemí haly.