Kočičky za čtyři aneb velmi dobře

Je krátce po poledni a ženský tým, společně se svými Boyz (čti nekompromisní coach Ondra, jeho doprovod a náš rádce Knedlík a hlavně fans – Jiří s Vítkem), vyráží z různých částí světa k Berounské hale. Po krátké cestě, na které stihli Kouč s Knedlíkem horkokrevnou pánskou debatu o sobotním zápase se Švýcary, a kde se Knedlíkovi nepodařilo nikomu v autě vecpat přibalené JOJO bonbonky a pak už se jen zhrozil při pohledu na prázdný pytlík, pohodlně parkujeme před halou. Čas výjezdu svědčí o tom, v jakých krásných lidských časech se odehrály oba Wildkočičí zápasy. Nezvykle pěkné listopadové počasí, všichni vyspinkaný, plný energie brát body a bez žádných opozdilců. Opravdu skvělý start turnaje. Málokterý report může začít takhle pěkně :-)

První zápas vs. Athletics. Tým, který má za sebou dvě sezony v juniorkách, a který bysme měly přehrát díky lepší technice a více zkušenostem. Pokud máme na dnešním turnaji sbírat body, tak určitě v tomto zápase. Písklo se zahajovací buly a po pár minutách ejhle.. první kdo se raduje z gólu, jsou soupeřky. Naštěstí se nám podařilo zanedlouho vyrovnat, ale to bylo také vše co se v první třetině dělo. Řekli jsme si, že takhle by to nešlo. Musíme na ně zatlačit a nasypat jim, co se dá. Jelikož si nepamatuju, co bylo ve druhé a co ve třetí třetině, tak to shrnu. Soupeřky si naslibovaly za body různé čokoládičky, cukrátka a já nevim co všechno a to je, zdá se, nabudilo tak, že se nemohly dočkat až budou na hřišti, takže se jich najednou místo šesti v poli objevilo asi osm. Bohužel pro ně za to následuje trest 2 minuty za špatné střídání a bohužel pro nás jsme tuhle příležitost nedokázaly využít. Každopádně se nám během druhé a třetí třetiny podařilo jejich bránu párkrát trefit, hlavně Ádě, která si připisuje na své konto další hattrick :-) Neobešlo se to samozřejmě i bez zbytečných gólů do naší branky, ale výsledek je v pořádku. 5:3 a 3 body pro nás.

Vs. Benešov. Blíží se poslední a pro naše soupeřky z Benešova také jediný zápas tohoto turnaje. Benešov patří v naší divizi k týmům, kterých se budoucí 3. liga s největší pravděpodobností netýká. Čekal se pěkný, rychlý florbal, ve kterém bude boj o body. A taky že byl… Nahoru dolů, takto jednoduše by se dal shrnout zápas proti Benešovu. Už po první třetině, kdy na světelné tabuli svítily dvě jedničky jsme věděli, že to bude hodně vyrovnaný boj. My jsme byly dobře rozehrané a rozběhané a soupeřky zas připravené vydat veškerou svou energii na svůj jediný zápas v tomto kole. Góly se dávaly na obou stranách na střídačku. Ani jednou se nestalo, že by jeden tým vedl o dva góly. Zbývají poslední tři minuty do konce utkání a stav je 3:4 v náš neprospěch. Nastal čas vzít si time out a postavit spešl pětku. Vyplatilo se! Během necelé minutky se holkám podařilo skórovat a zároveň vyhnout plánované power play. Teď už to jen nepokazit a udržet si alespoň vyrovnané skóre. Ale drama musí bejt. Pííísk a v závěru utkání si jde Áďa odsedět dvouminutový trest. Soupeřky tak měly ještě minutu a třičtvrtě na to, aby obrátily zápas plně ve svůj prospěch. Za tohle oslabení si zaslouží holky velkou pochvalu, včetně Niki. Dohrály to s klidem, nechtěly soupeřkám darovat nejmenší příležitost zakončit a co už teda letělo do brány, tak Niki s přehledem chytila. Konečný výsledek 4:4 a spokojenost.

Díky všem holkám za oba zápasy, všechny jste makaly. Díky Ondrovi a Knedlíkovi za přínosné rady. A v neposlední řadě díky Vítkovi a Jiřímu za podporu, nemusí to tak vypadat, ale vážně si jí ceníme.