Desset centimetrů. Někdy je to moc, někdy málo ;-)

Po delší době se Áčko opět představilo v Praze a to rovnou ve vylepšené Děkanka aréně. Dlouhými léty zatížené, spoustou úspěchů i nezdarů zprohýbané parkety byly potaženy novým gumovým povrchem. Byli jsme zvědavi, zda ruku v ruce s pohřbením parket zmizí i prokletí, které nás na Děkance každoročně potkává.

vs. Sokol Břevnov

O tom, že ze Střešovic do Břevnova je to co by kamenem dohodil, potvrzovala soupiska soupeře. Na ní nebylo problém nalézt hráče, co dříve nosili dres s výrazným T. Do zápasu jsme nastoupili v obrovském tempu, ze kterého pramenila spousta nepřesností. O první branku se tak musel postarat MartinS, který se rozhodl raději zbytečně nepřihrávat, protože od půlky to do brány není tak daleko. Střela nebyla z nejtvrdších, zato chirurgicky přesná. A tak se šlo po třetině do šaten za stavu 1:0. Ve druhé třetině jsme se trochu zklidnili, nicméně i soupeř se více osmělil a také několikrát velmi zahrozil. Po nedorozumění při střídání hrozbu podtrhl i gólově a začínalo se od začátku. Vysoké tempo nám vyhovovalo, soupeř měl tři pětky a tak byli rádi že jdou na střídačku pořádně zadýchaní a naše tempo kvitovali, dokonce bych řekl, že i podporovali. Na začátku třetí třetiny utekl Dix všem spoluhráčům, protihráčům, vlastnímu stínu a tak Sokolům nezbývalo nic jiného, než zatáhnout za záchranou brzdu. Rozhodčí po pečlivém rozmyšlení odpískali trestné střílení. Důvěru dostal Desetsson a v duchu pojď sem, kam jdeš, poslal gólmana na párek a balón do odkryté klece. Následoval úporný boj o každý balón, břevnováci se snažili vyrovnat. Když nám bylo nejhůř, Knedlík nastartoval své lyžáky a vsítil třetí gól, který jsem bohužel neviděl. Zrovna jsem totiž kontroloval jestli není na protější tribuně nepořádek, třeba nějaké roští ;-) Tudíž nemůžu gól popsat, jen konstatovat, že moc uklizeno na tribuně nebylo, páč nějaký roští by se tam našlo ;-) Závěrečné minuty jsme odehráli ve stylu mazáků ze severu, soupeři nepůjčili balón, až na drobnou vylomeninu, kdy Muláčovi selhala před brankou Sokola florbalka a následný brejk musel hasit MartinS drobným háčkem, pro který nenalezli páni rozhodčí příliš pochopení. Třísekundové oslabení jsme zvládli a tři body byly doma. Pozornému čtenáři tedy nemusím finální skóre psát, těm ostatním 3:1.

vs. Buldoci Radotín

Před zápasem bylo v hale cítit ještě nezaschlé lepidlo na tarket, nápadně připomínající víno s kolou ;-) V zápase jsme se celou první třetinu oklepávali z faktu, že už se zase hraje, že je potřeba běhat. Trest přišel v podobě branky do naší sítě. Nicméně nám se pořád nechtělo a tak jsme dostali ještě jednoho banána. To už nás definitivně nakoplo a začali jsme hrát naši hru. Odměnou nám bylo vyrovnání z hole Muláča, který sice v týdnu na trénink nedorazil, ale ve volném čase konečně našel kombinaci hole a čepele, která si zaslouží přízvisko gólová. Vyrovnání nás nakoplo a posledních pět minut druhé třetiny jsme z Buldoků udělali diváky. Tlak byl místy drtivý, brankář Radotína v ohni střel, ale to co nepochytal on, pochytali na hranici obětování se hrající obránci. I ve třetí třetině jsme měli zápas plně ve své moci, Buldoci hrozili pouze střelbou z uctivé vzdálenosti. Vítězný gól ne a ne přijít. Poslední dvě minuty utkání jsme získali přesilovku a opět rozpoutali bengálské ohně. V posledních dvaceti sekundách Desetsson nejprve o deset centimetrů netrefil přízemní střelou odkrytou branku. Následně byl odražený balon opět odehrán do ohně, pokus o nahrávku na volné hráče před odkrytou klecí nevychází, Buldoci se osvobozují dlouhým lobem a následuje závěrečná siréna.

Summary:

Čtyři body jsou víc než nula, dokonce čtyři jsou víc než tři, takže úplně špatný turnaj to rozhodně nebyl. Nicméně zápas proti Buldokům nám ukázal, že pořád potřebujeme trénovat střelbu. Zejména ze střední a větší vzdálenosti. Je smutné, že jediný, kdo z dálky trefí bránu, je Muláčo, který nebyl týden na tréninku. Tudíž doporučení na zlepšení je zřejmé. Týmy, které proti nám hrají úpornou obranu, nás holt ťukec až do prázdné zahrát nenechají. Poděkování patří všem fanouškům a Jarouškovi, který nezapomněl vrátit klíč od šatny a inkasovat zálohu ;-)