Kočičky polkly hořkou pilulku a dorost na vítězné vlně

Dorost na vítězné vlně

Odložený a dobře zahraný zápas

Nejprve bych chtěl začít tím, že v té hale se nedalo ani dýchat a jelikož to pořádala Bohemka, tak ani časomíra na tom nebyla o moc lépe

1. zápas vs. Bolka
Do toho to zápasu jsme šli, že chceme navázat na zisk tří bodů proti Mukařovu. První velké plus bylo, že jsme dorazili v hojném počtu a náš protivník na tom nebyl nejlépe. V hale se nedalo dýchat, takže jsme si pokyny řekli na chodbě a šli na věc. Myslím, že nám pomohlo vedení ve druhé minutě, kdy jsme otevřeli skóre. Po nějakou dobu jsme měli šance, ale i soupeř mohl vyrovnat. Asi v šesté minutě zvýšil náskok dvěma trefami vedení na 3:0 Filip, což byl dobrý základ po první třetině. Ve druhé třetině jsme zaspali a usnuli na vavřínech a dostali se pod tlak soupeře. Z toho to tlaku vyplynulo snížení na 3:2. Pak následovala řada vyloučení na obou stranách  a jedno se jim zatraceně nevyplatilo, protože jsme dokázali díky Filipově hattriku zvýšit vedení na 4:2. Poté už jsme dokázali díky gólu Petra Kačera zvýšit na 5:2 a poté Filip na 6:2 pohlídat konečné vedení 6:3. Boleslav ještě měla výhodu trestného střílení, ale dobře postavený Jirka a nejisté ruce soupeře a míček skončil vysoko nad a za bránou.

Další tři body do tabulky pomůže při dohánění bodové ztráty na Mukařov. Tuším, že jsou to čtyři body.Musím pochválit kluky za předvedený výkon.

2. zápas vs. burani Tatran
Tento zápas byl ten z těžších dne. Bylo asi jasné, že zde můžeme jen překvapit, ale chtěli jsme se s tou šancí poprat a využít jí. A smazat Tatran!!!

Tatran do zápasu vešel, jako by to měli v kapse a my dlouho drželi bezbrankový stav. Tatran ale dokázal využít své šance. To se o nás říci nedá. Z toho to důvodu jsme už po první třetině prohrávali 4:0. Rozhodně jim nechyběla snaha pomlouvat a urážet nás. V zápase zas bylo vidět trestné střílení, ale se Šímou v bráně si soupeř ani neškrtl. Šíma dokázal Tatranu hodně znepříjemnit zápas. Tatran nás dokázal přehrát 10:1, ale zápas mohl klidně skončit 8:5. Chlapci z Tatranu dělají svému klubu skvělou vizitku, za kterou by se styděl každý klub! Je vidět, že si myslí, že jsou borci a nemají konkurenta. Tak je v téhle mýlce necháme.

PetrP.

Kočičky polkly hořkou pilulku

Svoje letošní pořádání jsme si bohužel musely odbýt v daleké Sedlčanské hale. Nešlo tedy jen o to pořádání, ale hlavně o turnajové zápasy. Čekaly nás dva týmy – Královské Vinohrady a Divoký Kočky. Z druhého zápasu jsme měly přivézt povinné body, abychom Kočky v tabulce předehnaly a výhra s Vinohrady by pro nás byla taky k užitku, tedy spíše body z ní.

Osud, nebo možná spíš naše vlastní hlavy, ruce a čepele, tomu však chtěly jinak. V prvním zápase proti Vinohradům jsme měly hrát v obranné fázi domino (myslím, že tak to kouč nazýval) a útočit jsme neměly tak, jak je u nás běžné, ale snažit se rovnou útočit přes střed. Vzhledem k velmi rychlé předzápasové poradě jsme si to moc nestihly zopakovat a tak to vypadalo asi trochu chaoticky, mě to tak alespoň na tom hřišti připadalo. Půlku první třetiny se hrálo bez branek, byly jsme celkem vyrovnaným soupeřem, ale pak jsme dostaly dva nebo tři góly v pár minutách a tak jsme po první třetině prohrávaly o 3 branky. O přestávce jsme si řekly, co dělat lépe a že zdaleka nic není ztraceno, že ještě máme na to je dohnat. Bohužel ani ve druhé třetině se nám moc nedařilo, snaha o útočení byla, ale nedostaly jsme se pořádně k zakončení a to se pak těžko vyrovnává, když se nestřílí. Směrem dozadu jsme udělaly ještě pár dalších chyb a inkasovaly jsme další góly. Po druhé třetině nám kouč řekl, že už se máme zápas snažit dohrát spíše defenzivně, aby nám zbyly síly na další zápas, který byl pro nás důležitý. Zápas tedy skončil bez branky pro nás 0:7.

Po krátké přestávce, kdy jsme si důsledně vysvětlily, že opravdu musíme vyhrát a to rovnou o 3 góly, abychom se udržely v dosavadní úrovni soutěže, protože jinak už to bude jen o štěstí, jsme nastoupily proti Divokým Kočkám. Při rozchytávání jsme pokukovaly, jestli uvidíme u soupeřek Palmičku a Martinu, naštěstí obě chyběly a tak jsme měly radost, že nám nebudou tak zatápět. V tomhle zápase už jsme dostaly za úkol hrát klasický útok. Zápas probíhal bohužel opět v gólové režii soupeřek. Dokázaly nám nasázet hned čtyři, zatímco my se zmohly pouze na jeden. Tenhle zápas už jsme hrály lépe, vytvářely jsme si spoustu šancí, ani střelba v tomhle zápase nechyběla, bohužel nám to tam ne a ne padnout. Nepamatuju už si přesně, z jakých chyb vzešly branky soupeřek, ne vždy to byla chyba jen obránců, i útočníci měli na obdržených gólech svůj podíl a to i v minulém zápase. Ač jsme hodně chtěly a snažily se, branky se nám prostě dávat nedařilo a bez chyb jsme hrát taky nezvládly, takže zápas skončil 1:4 v náš neprospěch.

Do posledního turnaje nám tedy zbývá porazit Pantherky a pak si jen přát aby nám přálo štěstí a všechno dobře dopadlo.

Na závěr ještě dík Jirkovi, který nám turnaj pomohl odpořádat .