Stochoff dobře a dobře je za tři

Další mistráky áčka byly v plánu ve Stochově. Pořadatelská povinnost padla na nás a při vzpomínce na organizační peripetie nejednomu z nás přeběhne Zima po zádech :-) Naše sestava nebyla zdaleka ideální, Lotyš se vydal kamsi do Lotyšska, Jeníček za Mařenkou a Radek prováhal životní šanci zahrát si s Dixem dosti Mělce, Mělníce, nebo tak nějak. Zkrátka při pohledu na seznam pasažérů to vypadalo, že bude snad víc pořadatelů než hráčů.

vs Olymp

Na soupeři nebylo vůbec znát, že jejich rodná země se utápí v dluzích a zápas začal ve svižném tempu. Pokud někdo polemizoval o tom, zda je tato hala zakletá, nebo že je postavená na bývalém hřbitově, ranní zápas mu musel dát za pravdu. Během prvních dvou třetin jsme směrem dozadu vytvořili spoustu individuálních chyb a technicky dobře vybavený soupeř trestal. Dopředu se nám nehrálo vůbec špatně, protože obrana Olympu nepatří k nejpevnějším. Jenže pokaždé když jsme vstřelili gól, tak jsme soupeři naservírovali dvě tutovky do naší sítě. Třetí třetinu raději vynechám, protože sice se říká, že papír snese všechno, ale teda vocamcaď pocamcaď. Dodám výsledek 4-7 a protože chci končit optimistickou zprávou, tak poznamenám, že Jiří chytil dvě trestná střílení, tudíž klobouček.

vs Beroun

Berounský mančaft je známý svým specifickým stylem. A také tím, že jsou neoficiálními mistry naší ligy v disciplíně přechod jeden na jednoho. Promíchali jsem už tak důkladně promíchanou sestavu a vlétli na soupeře v plném tempu. První třetinu jsme hráli jenom my, soupeř pouze bránil a Jiří by si klidně mohl vzít do brány jednu ze svých oblíbených knížek. Naštěstí jsme trestali a tak po první siréně dva nula pro nás. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, Středočeši hrozili zejména z brejků, ve kterých ukazovali, že přejít přes jednoho hráče je samozřejmé jako noc a den, vykoupat druhého je denní chleba a až při přechodu přes třetího v řadě to chce trochu námahy. Párkrát zazvonila tyčka, zbytek pochytal Jirka a to by pro druhou třetinu mohlo stačit. Ve třetí třetině jsme po chybě v rozehrávce nechali soupeře snížit na 2-1 a rázem tu bylo drama. Najednou se hrálo nahoru dolu a gól mohl padnout na obou stranách. V této loterii však žádné bingo nepadlo a tak došlo na záverečnou power play Berouna. Rozehrávku „zelených“ vystihl Dix a po kombinaci s KubouT ve stylu „né, fakt si toho góla dej ty“ pečetil na konečných 3-1.

V posledních čtyřech zápasech jsme rozhodně !herně! nebyli horší tým. Jenže pokaždé tam bylo nějaké „ale“ díky kterému bral body soupeř. Doufám že nás tahle výhra nakopne k sérii vítězství a víru v sebe sama.

Velké, asi táááááááááákhle, díky patří luštělím pořadatelkám v čele s hlavním luštělákem Jarouškem ;-)