Kočičí derniéra se třemi body

Třetí březnový víkend znamenal díky tradičně nelogickému rozpisu soutěže žen poslední hrací víkend a velmi brzký konec regulérní soutěžní části. V jediném utkání dne jsme měli nastoupit proti béčku Pantherek. Krom Martiny, která si vybírala řádnou dovolenou a užívala cachtání v podezřele žluté vodě, jsme k zápasu nastoupili početně komplet, nicméně vlivem chřipkové epidemie, ať už odeznívající nebo nastupující, s poněkud omezeným fyzickým fondem.

Tady by report mohl skončit s tím, že zbytek si přečtete v reportu z předchozího zápasu proti stejnému týmu, který jsme odehráli nedávno v Čakovicích. Natolik podobné si oba duely byly.

V první třetině jsme se relativně dlouho rozkoukávali a po obrovské řadě nepřesností, nejen v rozehrávce, ale i v útočné fázi hry, jsme nevstřelili (ani neobdrželi) žádnou branku. Soupeřky útočily víceméně sporadicky a Lenka v naší brance tak mohla docela slušně relaxovat.

Ve druhé hrací části už bylo na hřišti podstatně více živo. Soupeřky ucítily šanci na body a řádně přitlačily v nasazení. Od té chvíle jsme se přestali nudit i v defenzivní fázi hry. Defenzivní selhání ale dokázala Lenka vždy úspěšně vyřešit, takže jsme se mohli plně soustředit na dobývání branky soupeřek. Postupem času se na hřišti krom červenobílých Pantherek vyloupnul ještě jeden náš soupeř a tím jsme byli my sami.. Přes velkou snahu, kterou holky vyvíjely, jsme snad pokaždé ztroskotali na triviální chybě, nepřesné přihrávce, netrefené přiležitosti atd.. Stejnětak jako v prvním zápasu sezóny proti těmto soupeřkám.

O druhé přestávce jsme si řekli, že do poslední třeťky nemáme na co čekat a musíme investovat o to víc nasazení, čím víc se nám nedaří základní kombinace. Spíše silou vůle jsme tak v úvodu třetí třetiny otevřeli zásluhou VerčiS skóre. Soupeřky obdržená branka ještě více nabudila a nás čekalo perných závěrečných zhruba sedm minut, abychom hubené vedení udrželi nebo ještě lépe pojistili. V těchto chvílích při nás několikrát stálo štěstí, několikrát připravená Lenka, která vytáhla nadstandardní zákroky a několikrát nemohoucnost soupeřek, které (zřejmě podle našeho vzoru) neproměnily ani větší příležitosti. Čas se krátil a zhruba čtyři minutky před koncem jsme přešli na pasivnější hru s míčem na polovině soupeřek. Ta se nám ale nevydařila tak dobře, jak jsme potřebovali, ztratili jsme míč a soupeřky pustili do brejku. Ten jsme ale dokázali včas zastavit a obratem poslat balónek do brejku jedna na nikoho, kde Lucka prokázala svojí zkušenost a stylem Owena Nolana neomylně zakončila dvoumetrovou forehandovou kličkou do odkryté branky.

Zbytek zápasu už jsme neinkasovali a připsali si tak na závěr sezóny výhru 2:0.. .stejných 2:0 po velmi podobném průběhu utkání jako při předchozím duelu...

Summary:

Ziskem povinných tří bodů jsme vylepšili v závěru sezóny naše bodobé konto, ale po ztrátě z minulého nebo spíše minulých turnajů se nám trochu vzdálil sezónní cíl a tím bylo udržení příslušnosti v této soutěži i pro příští ročník. Teď už sestupovou matematiku nemáme ve svých rukou a musíme čekat na výsledky druhé divize.

Dík patří všem holkám na hřišti, které přes to, že se nám v prvních dvou třetinách příliš nedařilo, nepolevily a makaly až do konce a výhru si tak plně zasloužily.

Druhý dík letí směrem k fanouškům, kterých si do prosluněné radlické arény našla cestu více než desítka.

Až vychladnou emoce a bude k dispozici menší časový odstup, sezónu zhodnotíme v tradičním posezónním summary..