Není šest jako šest

Poslední březnovou sobotu jsme vyrazili do Králova Dvora za účelem sehrát další mistráky Áčka ve středočeské florbalové lize. Den nezačal zrovna ideálně, kvůli nejrůznějším důvodům všechna auta kromě velitelského dorazila pozdě. Někdo o šest minut, někdo o šest krát šest minut :) Začátek poněkud kyselejšího rázu. Nakonec se vše stihlo a na zápas jsme byli všichni připraveni včas. Po předzápasové přípravě jsme si ještě pozdní příchod vyříkali v šatně a vytyčili jasný cíl – odčinit vše na hřišti.

Vs Radotín

Od prvních minut nebylo pochyb, kdo tahá za delší kus provazu. Tři fíkuse jsme dali, k tomu asi tak třikrát rozcinkali tyčky radotínské branky. První třetina jak z učebnice. Diváci se nudí a skandují cosi o navrácení vstupného. Ve druhé části přišlo polevení, zbytečné vyloučení a nula branek. Diváci stále skandují že chtějí zpátky peníze. V poslední části jsme chtěli opět nastoupit naplno, ale přemíra snahy a špatný pohyb vedl ke špatné rozehrávce a soupeř námazu využil. Za pár minut jsme místo výhodné standardky pustili soupeře do brejku a balón se jaksi zatoulal až do Jiřího sítě. Klasický výpadek a zbytečně zdramatizovaný zápas, který jsme mohli v klidu dohrát. Naštěstí se nám také podařilo ztrestat soupeřovu špatnou rozehrávku a na konečných 4-2 pečetil Dix. Diváci vyvolávají nějakého Tomka :)

Vs Tago Mago

Neotřesitelný lídr naší ligy má v kádrů několik hráčů se zkušenostmi z (nej)vyšších soutěží a většině oponentům nadělil tucet gólů. S velikostí soupeře rostou naše výkony, takže k zápasu nebylo potřeba nic říkat, náš GSM pouze určil sestavu, o motivaci bylo postaráno. Mistrák začal v velkém tempu, podařilo se nám nastoupit velmi koncentrovaně a hned od začátku ohrožovat branku soupeře. Tago hrozilo hlavně protiútoky, které vznikaly rychlou rozehrávkou. Vysoké tempo nezachytili úplně šťastně rozhodčí a po sporných vyloučeních se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Ve chvíli, kdy naskakoval do hry pátý hráč Taga se nám podařilo využít nepřehledné situace na středu hřiště a brejku stylem já na bráchu brácha na mě se ujali Kulač a zakončující Dessetson. Hráči Taga se do konce třetiny nemohli srovnat s naší hrou na hranici možností a maximálním nasazením. V přestávkovém rozhovoru Jirka zhodnotil první třetinu „nic na mě nešlo“. Ve druhé třetině soupeř přidal na obrátkách a zasypal naši bránu střelbou ze všech pozic. Ovšem většina z nich spíš oklepávala omítku za naší bránou a splňovala rovnici tvrdost nerovná se přesnost. V půli zápasu Jeníček nejprve suše sbírá balónek protihráči, místo nějakých kliček a parádiček volí klasické jesličky a hurá na bránu, výběr volného místa a je to dva nula pro naše barvy! Diváci skandují: „My chceme Tago, tohle je katastrofa“. Branku nakonec trefilo i Tago a tak po dvou třetinách svítilo na časomíře 2-1. Jiří komentuje “něco na mě šlo“. Ve třetí části oba týmy zaply na 120 procent a nebyla nouze o tvrdé souboje, emoce a co je důležité – góly. Na 3-1 zvyšuje Dix. Tago nás zatlačilo hluboko do defenzívy, v kritické chvíli nám ale pomohla „boží ruka“ a tak snížení na 3-2 přišlo až dvě minuty před koncem. Závěr zápasu jsme si už pohlídali a po siréně jsme mohli slavit vydřenou výhru. Diváci skandují „hoši děkujem“.

Po nepovedeném začátku dne happy end jak z Hollywoodského slaďáku. Nutno přiznat, že jsme si vybrali slušnou dávku štěstí, která nám ale chyběla v jiných zápasech. Sakumprásk celý mančaft si zaslouží pochvalu za to, že nikdo nevypustil jediný souboj, za maximální koncentraci, za nasazení. Škoda, že nedokážeme takto zahrát i proti „běžnému“ soupeři. Tabulka by jistě vypadala jinak…

Ještě bych se rád pozastavil nad ranní patálií. Začnou tím, že i moje posádka dorazila o „pár“ minut později, takže popel i na mé hlavě. Někdo říká, vždyť šlo o pár minut, je to maličkost. Možná maličkost, ale když se sečtou všechny „maličkosti“, tak nás to pak ve výsledku několik let za sebou stojí postup. O bod, o dva, o „maličkost“. Letos je tabulková situace trochu jiná, nicméně tato paralela při vzpomínce na léta minulá se nabízí.

Ale opět k tématu. Dnešní dvě výhry znamenají šest bodů, a to ne ledajakých. Nasáklých potem, pěkně otlučených, hodnotou se pohybující kolem devíti ;) Jsem rád, že jsme definitivně uťali sérii nepovedených výsledků. Nedávejme si zbytečně vysoké cíle, bude stačit, když ve zbývajících zápasech uděláme dvanáct bodů, ok? ;)